Konsertkalender 2019

Med reservation för ändringar.

Klicka dig direkt till respektive turné:

Eric Bibb, 4-10 februari
Baskery, 12-17 februari
Among Lynx, 4-10 april
Jessica Pilnäs & Johan Norberg, 9-14 april & 10-12 oktober
Musica Vitae & Louise Hoffsten, 29 augusti-14 september
Väsen, 4-24 november                              
jan_malmstrom_0132_eric_bibb-819x1024
Eric Bibb
Mån 4 februari, kl 19.00 – Älmhult, Älmhult Folkets Hus
Tis 5 februari, kl 19.00 – Tingsryd, Korrö restaurang
Ons 6 februari, kl 18.30 – Alvesta, Grimslövs folkhögskola
Tor 7 februari, kl 19.00 – Ljungby, Grand
Fre 8 februari, kl. 19.00 – Växjö, Braås, Braåsgården
Lör 9 februari, kl 19.00 – Markaryd, Stora Hotellet
Sön 10 februari, kl. 16.00 – Uppvidinge, Åseda Gymnasieskola

Baskery_@Baskery
Baskery
Tis 12 februari, kl 19.00 – Östra Göinge, Sibbhults Folkets Hus
Ons 13 februari, kl 19.00 – Perstorp, Kulturhuset
Tor 14 februari, kl. 19.00 – Tomelilla Teaterhallen
Fre 15 februari, kl 19.00 – Bromölla, Humleskolan
Lör 16 februari, kl 16.00 – Åstorp, Kulturhuset Björnen
Sön 17 februari, kl 19.00 – Örkelljunga, Värsjö Medborgarhus

amonglynx_foto_lennart-brorsson.jpg
Among Lynx
Tor 4 april, kl 19.00 – Älmhult, IKEA Hotell
Fre 5 april, kl 19.00 – Ljungby, Grand
Lör 6 april, kl 19.00 – Växjö, Lammhults folkets hus
Sön 7 april, kl 18.00 – Tingsryd, Ryd, Brandstationen
Mån 8 april, kl 18.30 – Alvesta, Kulturkällaren
Tis 9 april, kl 19.00 – Uppvidinge, Sävsjöströms Folkets hus
Ons 10 april, kl 18.00 – Markaryd, OverGround

johanjessica1.jpg
Jessica Pilnäs & Johan Norberg
NY PLATS! Tis 9 april, kl 19.00 – Östra Göinge, Sibbhult, Folkets Hus
Ons 10 april, kl 19.00 – Tomelilla, Konsthallen
Tor 11 april, kl 19.00 – Åstorp, Kvidinge Hembygdshall
Fre 12 april, kl. 19.00 – Perstorp, Folkets park
Lör 13 april, kl 18.00 – Bromölla, Humleskolan
Sön 14 april, kl 19.00 – Örkelljunga, Eket Bygdegård

Tor 10 oktober, kl. 19.00 – Ljungby, Godsmagasinet
Fre 11 oktober, kl 19.00 – Växjö, Braås, Braåsgården
Lör 12 oktober, kl 19.00 – Älmhult, Missionskyrkan

Louise_Vilma_Colling
Musica Vitae & Louise Hoffsten
Tor 29 augusti, kl 19.00 – Älmhult, Folkets Hus
Fre 30 augusti, kl 19.00 – Markaryd, Musikhuset
Lör 31 augusti, kl 18.00 – Uppvidinge, Åseda Folkets Park
Ons 4 september, kl 19.00 – Tingsryd, Gibson Auditorium
Tors 5 september, kl 19.00 – Ljungby, Equmeniakyrkan
Fre 6 september, kl 19.00 – Alvesta, Moheda Bio
Lör 7 september, kl. 19.00 – Växjö, Lammhults folkets hus
Sön 8 september, kl 18.00 – Bromölla, Humleskolan
Tis 10 september, kl. 19.00 – Östra Göinge, Glimåkra Folkhögskola
Ons 11 september, kl 19.00 – Örkelljunga, FORUM Black Box
Tor 12 september, kl 19.00 – Åstorp, Kulturhuset Björnen
Fre 13 september, kl 19.00 – Tomelilla, Teaterhallen
Lör 14 september, kl 15.00 – Perstorp, Kulturhuset

Vasen_Sarah Thorén
Väsen
Mån 4 november, kl 19.00 – Markaryd, Hinneryds bygdegård
Tis 5 november, kl. 19.00 – Tingsryd, Väckelsång, Björkeborg
Ons 6 november, kl. 19.00 – Älmhult, Folkets Hus
Tors 7 november, kl. 19.00 – Ljungby, Godsmagasinet
Byte av dag! Fre 8 november, kl. 19.00 – Alvesta, Kulturens hus
Byte av dag! Lör 9 november, kl. 19.00 – Växjö, Tävelsås bygdegård
Sön 10 november, kl. 17.00 – Uppvidinge, Älghult, Verdandiparken
Tis 19 november, kl. 19.00 – Östra Göinge Broby, Kulturhuset Vita skolan
Ons 20 november, kl. 19.00 – Perstorp, Kulturhuset
Tor 21 november, kl 19.00 – Tomelilla, Österlens Folkhögskola
Fre 22 november, kl. 19.00 – Åstorp, Kulturhuset Björnen
Lör 23 november, kl. 18.00 – Bromölla, Stärkan Edenryd
Sön 24 november, kl. 19.00 – Örkelljunga, Åsljunga, Von Reisers skola

Annonser

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google-foto

Du kommenterar med ditt Google-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s